Bitcoin 5 Sene Sonra 25 Bin Dolar Olabilir Mi?


Bitcoinin Değeri 5 Senelik Bir Süreçte Artar mı?

Bitcoin’in değeri son dalgalanmalar sonucu tarihi zirvesinden uzaklaşmaya başlamıştı. Şu sıralar tırmanmaya devam ediyor. CNBC tarafından yapılan bir röportaj da Bitcoin’in 5 sene sonra hangi seviyede olacağı konuşuldu.

CNBC’nin Hızlı Para Programında Fundrustat Global Danışmanları (Head Research of Fundstrat Global Advisors) ve JP Morgan Chase’in Eski Yönetici Direktörü Tom Lee Bitcoin değerinin altın ile yarışabilir bir hal alacağını aynı zamanda Bitcoin’in 5 sene içerisinde 25 Bin Dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtti.

Bitcoin Borsalarındaki Hızlı İniş ve Çıkışlar, Bitcoin Değerinin Yükselmesine Engel Değil!
Son günlerde Çin’in ICO yasaklamaları ve Bitcoin borsalarını kapatması, Bitcoin değerinin ani düşüşüne sebep olan bir gelişme olmasına rağmen, bu değer düşüşlerinin yeni fırsatlar doğurabileceğini de unutmamak gerek.

Tom Lee’ye göre bu gelişmeler farlı şekillerde değerlendirilebilir. Çin de ki Kripto Para borsalarının hacmi Bitcoin değerinin yüzde 30’una denk. Çin kripto paraları tamamen yasaklarsa Bitcoin ve diğer kripto paralar büyük bir darbe yemiş olurlar. Ancak kripto para sektörü dünya çapında bu büyüklükte bir gerilemeyi şimdiye kadar tam yedi kez görmüştür. Çin’in bu konuda çok büyük bir çıkmazda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sadece yasal düzenlemelerle yetinmek zorunda kalırlar.

Bitcoin’in diğer teknolojilerden çok farklı tarafları var. Bitcoin değeri aynı zamanda Blockchain teknolojisinin değerini de etkiliyor. Bitcoin’e bağlı olarak gelişen bu ekosistemin basit sebebler yüzünden çökmesi bir hayal ürününden ibarettir.

Bitcoin’e zarar veren başka bir durum ise Bitcoin hakkında bazı insanların kulaktan dolma değerlendirmeleridir. İnsanlar genellikle Bitcoin’i illegal ve kırılgan bir para birimi olarak değerlendiriyor. Bitcoin illegal bir olgu değildir. Bazı şirketlerin milyonlarca Dolar kar elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Ayrıca sürekli gelişen Bitcoin borsaları var.

Bitcoinin tartışmasız en sağlam “fintech” olduğu gerçeğine rağmen kırılgan bir yapısı olduğu doğrudur. Bitcoin değerinin hemen yükselip düşebileceğini unutmamak gerek. Amerikan borsasını maniple edemezsiniz. Değişkenleri çok fazladır. Bitcoin evreni de yavaş yavaş maniple durumlarını zora sokacak bir seviyeye yaklaştı.

Bitcoin’in altın gibi yatırım yapılabilecek bir olgu olması popülaritesini arttırıyor. Herhangi bir kimse Bitcoin’in gelecekteki değerinin ne olacağı hakkında kesin bir bilgi veremez, ancak geçmişten bugüne bir takım analizler sonucu Bitcoin’in nasıl değer kazanacağını tahmin etmek çok da zor değil.

Ara sıra yaşanan olumsuzluklara rağmen Bitcoin insanlara altın kadar cazip gelmeye başladı. Bugün bile gün geçtikçe yeni insanlar tarafından da tanınmaya başlıyor diyebiliyoruz.


What's Your Reaction?

Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Kötü Kötü
0
Kötü
Geeky Geeky
0
Geeky
Oha! Oha!
0
Oha!
Sağlam İçerik! Sağlam İçerik!
0
Sağlam İçerik!
Wtf! Wtf!
0
Wtf!
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format